Zamknij

Hotel dla zwierząt. Kiedy warto z niego skorzystać, jak wybrać odpowiedni?

Weronika Domoradzka
02.04.2019 14:12
Pies leży na łóżku w hotelu dla zwierząt
fot. Shutterstock

Planujecie wymarzony urlop i nie jesteście pewni, czy brać ze sobą waszego psa? Macie dość proszenia znajomych i sąsiadów o pomoc? To wcale nie jedyne rozwiązanie! W Polsce można znaleźć coraz więcej dobrze wyposażonych i godnych zaufania hoteli dla zwierząt, dzięki którym o los swojego ukochanego podopiecznego będziecie w pełni spokojni.

Wybór hotelu dla zwierzaka to poważna sprawa - w końcu pupil spędzi tam kilka albo nawet kilkanaście dni, czekając na powrót właściciela. Dlatego tak ważne jest, by zwierzak czuł się w nim dobrze. Czym zatem powinien charakteryzować się dobry hotel dla zwierząt?

Hotel dla zwierząt: jak wybrać?

Planujecie już wakacyjny wyjazd i zastanawiacie się, co zrobić z waszym pupilem?  Na szczęście w ostatnich latach pojawiło się wiele rozsądnych alternatyw dla tradycyjnych poszukiwań „psiej niani” wśród rodziny i znajomych. Hotele dla zwierząt to relatywnie niedrogie i wygodne rozwiązanie dla tych, którzy co jakiś czas są zmuszeni pozostawić swojego pupila na miejscu podczas swoich wyjazdów. Jak wybrać taki, który w pełni spełni nasze oczekiwania? Na początku musimy zdecydować, czy wolimy hotel kojcowy czy domowy. Ten pierwszy oferuje możliwość pobytu psów w wystawionych na zewnątrz kojcach. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy swojego psa i tak trzymają głównie na podwórku. Jednak największą popularnością wciąż cieszą się tzw. hotele domowe, których właściciele oferują opiekę nad naszym psem w zaciszu własnego domu, nierzadko w towarzystwie innych zwierząt. Na co warto zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Hotel dla zwierząt: ile kosztuje?

Domowy hotel to oferta całodobowej opieki nad waszym pupilem, w której uwzględnione jest nie tylko karmienie i pielęgnacja, ale również zabawa i wspólne spacery. To najlepsze rozwiązanie dla tych właścicieli czworonogów, którzy nie wyobrażają sobie pozostawienia swojego psa samego na dłuższy okres czasu. Tu będziemy mieć pewność, że nasz ukochany pupil jest otoczony troską i jednocześnie ma okazję spędzić czas w taki sposób, aby nasza nieobecność nie doskwierała mu zbyt mocno. Obawiacie się jednak wysokich cen takiej usługi? Czujność może się przydać – w sieci nie brakuje licznych ofert hoteli dla zwierząt, w których stawki za nocleg wahają się od kilkudziesięciu do nawet ponad 100 złotych za dobę. Jak wybrać w gąszczu ogłoszeń? Choć odradzamy próbę zaoszczędzenia na swoim zwierzaku, pamiętajmy też o tym, że kupno nowych zabawek czy jakość mebli w pokoju hotelowym  nie mają większego znaczenia dla naszego psa. O wiele ważniejsze mogą okazać się np. kwalifikacje hotelowych opiekunów, dlatego jest kilka rzeczy, które będziecie musieli wziąć pod uwagę.

Jak wybrać dobry hotel dla zwierząt?

Sprawdzając dany hotel dla zwierząt zwróćcie uwagę przede wszystkim na jego lokalizację. Najlepiej, aby był to ośrodek znajdujący się pod miastem, zapewniający ciszę i warunki do spacerów dla waszego psa. To też sprawi, że wasza nieobecność minie szybciej, niż zdąży się zorientować! Na co jeszcze warto mieć oko, wybierając idealne miejsce na pobyt dla naszego psa?

  1. Referencje – jak to zwykle bywa, najlepsze miejsca są z polecenia. Zanim wybierzecie, skonsultujcie się ze znajomym i poszukajcie dedykowanych wątków na forach dla właścicieli psów. W ten sposób można też uniknąć oszustów!
  2. Kwalifikacje – te opiekunów hotelowych będą szczególnie ważne. Wszelkie szkolenia i certyfikaty mile widziane!
  3. Umowa hotelowa – warto uważnie ją przeczytać. Jej brak powinien z kolei natychmiast zdyskwalifikować daną placówkę w waszych oczach. Uwaga, większość hoteli prosi o okazanie książeczki zdrowia waszego psa, wraz z kompletem niezbędnych szczepień.
  4. Pokoje hotelowe – przed pozostawieniem pupila w hotelu najlepiej samemu udać się do wybranego miejsca i sprawdzić, jak w rzeczywistości wyglądają pokoje hotelowe oraz czy przy budynku przewidziano dobrze ogrodzony, zamknięty ogród lub inny teren, przeznaczony na spacery i zabawę z psem.
  5. Nawyki żywieniowe – masz prawo pytać! Jeśli oferowana na miejscu karma nie należy do ulubionych waszego psa, lub jest przyzwyczajony do innych pór posiłków, koniecznie uprzedźcie o tym hotelowych opiekunów, a także zaopatrzcie waszego podopiecznego w niezbędną „wyprawkę”.

Jeśli wszystkie warunki zostały spełnione, a wybrany hotel spełnia wasze oczekiwania nie pozostaje już nic innego, jak pakować walizkę i zaczynać wakacje! Pamiętajcie, jeśli tylko tego potrzebujecie, zawsze możecie poprosić obsługę hotelu, aby wysyłała wam np. krótkie fotorelacje lub wideo ze wspólnych spacerów czy zabawy z waszym psem. Będziecie od razu spokojniejsi. Udanych wyjazdów!

 
 

*Artykuł powstał przy współpracy z marką Drontal
Zapoznaj się  z ulotką: