Zamknij

Wybieramy obrożę przeciwkleszczową dla psa

Weronika Domoradzka
04.04.2019 11:21
Szczęśliwy pies leży na trawie
fot. Shutterstock

Specjalna obroża to skuteczny, bezpieczny i niedrogi sposób na zabezpieczenie naszego psa przed kleszczami, które przenoszą wiele groźnych chorób. Jaka powinna być dobra obroża przeciwkleszczowa? Podpowiadamy!

W ciepłe i słoneczne dni częściej i chętniej wychodzimy na długie spacery z naszymi czworonogami do lasu czy parku. Wiosna to jednak czas wzmożonej aktywności kleszczy, które mogą przenosić choroby stanowiące poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia czworonoga takie jak bolerioza czy babeszjoza. Dlatego warto pomyśleć o tym, jak uchronić pupila przed tymi niebezpiecznymi pajęczakami. Skuteczną i niezwykle wygodną metodą jest założenie psu obroży przeciwkleszczowej. Czym kierować się przy wyborze takiego produktu?

7 cech dobrej obroży przeciwkleszczowej

Wbrew pozorom wybór obroży przeciwkleszczowej dla psa wcale nie jest taki prosty. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, kupując taki produkt, by mieć pewność, że Twój czworonożny przyjaciel jest dobrze chroniony przed kleszczami.

1. Skuteczność
To pierwsza i najważniejsza cecha obroży przeciwkleszczowej, bo w końcu przecież po to ją kupujemy, by należycie spełniała swoje podstawowe zadanie, czyli chroniła czworonoga przed kleszczami, a tym samym – chorobami, które przenoszą. Działanie produktu zależy oczywiście od substancji czynnych, które zawiera. W obrożach przeciwkleszczowych Foresto to imidaklopryd oraz flumetryna. Dzięki nim produkt wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija kleszcze) w przypadku inwazji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor reticulatus) oraz odstraszającą (zapobiega żerowaniu) przy inwazji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus). Obroża wykazuje działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy.

2. Czas działania
Kupując obrożę, warto zwrócić uwagę na to, jak długo wykazuje ona swoje działanie. Od tego zależy nie tylko bezpieczeństwo Twojego psa, lecz także… stan Twojego portfela. Im dłuższy czas działania obroży, tym rzadziej musisz kupować nowy produkt, a tym samym więcej środków zostaje w Twoim domowym budżecie. Obroże Foresto chronią Twojego czworonoga nieprzerwanie przez aż do 8 miesięcy.

3. Spektrum działania
Wybierając obrożę przeciwkleszczową, warto sprawdzić, czy działa ona także na inne insekty zagrażające Twojemu pupilowi. Obroże Foresto chronią czworonoga także przed pchłami, komarami i muchówkami, dzięki czemu kupując jeden produkt, zapewniasz psu ochronę przed różnymi pasożytami zewnętrznymi.

4. Bezpieczeństwo
Warto zwrócić uwagę na to, czy substancje, które zawiera obroża, będą bezpieczne nie tylko dla czworonoga, lecz także dla Ciebie i Twoich domowników. Co więcej, obroża Foresto jest bezzapachowa, a więc nie musisz się martwić, że w domu będziesz czuć jakiś nieprzyjemny zapach.

5. Wodoodporność
To bardzo przydatna cecha obroży przeciwkleszczowej, zwłaszcza jeśli Twój pupil lubi częste kąpiele lub jeśli wyjeżdżacie na wakacje nad morze lub jezioro. Dzięki temu masz pewność, że działanie produktu nie zostanie osłabione nawet wtedy, gdy pies będzie radośnie pluskał się w wodzie.

6. Łatwość zakładania i zdejmowania
Ważne, aby obroża nie sprawiała trudności przy zakładaniu. W przypadku Foresto jest to niezwykle proste. Wystarczy założyć obrożę na szyję zwierzęcia i dostosować jej długość, nie zaciskając zbyt mocno (powinieneś móc wsunąć dwa palce pomiędzy obrożę a szyję czworonoga). Następnie należy przeciągnąć wolną końcówkę obroży przez szlufkę i odciąć niepotrzebny odcinek na długości 2 cm. Co jakiś czas sprawdzaj zamocowanie obroży, a jeśli to konieczne (np. w przypadku szczeniąt, które dość szybko rosną) – dostosowuj na nowo jej obwód. Niezwykle istotne jest także to, że obroża pod wpływem ciężaru i szarpania rozpina się, dlatego nie musisz się martwić, że pupil może się udusić, jeśli zaplącze się w niej np. w gałęzie.

7. Dobre dopasowanie
Aby obroża spełniała swoje zadanie, musi być dobrana do masy ciała Twojego pupila, dlatego przed zakupem koniecznie sprawdź na opakowaniu, dla jakiej wagi zwierzęcia jest przeznaczony dany produkt.

 
 

*Artykuł powstał przy współpracy z firmą Foresto
Zapoznaj się z ulotką: