Zamknij

Wyjazd na weekend z psem. O czym musicie pamiętać przed majówką?

Weronika Domoradzka
04.04.2019 10:38
Ludzie przybijają piątkę z psem
fot. Shutterstock

Podczas nadchodzącej majówki planujecie krótki urlop? To wcale nie oznacza, że ukochanego pupila musicie zostawiać w domu lub hotelu dla zwierząt. Jeśli marzą wam się wakacje z waszym czworonogiem, podpowiadamy, jak się do nich przygotować i o czym koniecznie powinniście pamiętać.

Wakacje z psem są trochę, jak wyjazd z dzieckiem - musisz zabrać ze sobą kilka niezbędnych rzeczy, dzięki którym Twój pupil i Ty będziecie czuć się na urlopie komfortowo.

Wakacje z psem: co spakować?

O ukochanych zabawkach waszego domowego pupila raczej przypominać wam nie trzeba. Czasem warto jednak przygotować przed wspólnymi wakacjami z waszym psem listę najpotrzebniejszych rzeczy, o jakich musicie pamiętać, zanim ruszycie we wspólną podróż. O czym musicie pamiętać?

 1. Adresówka – jeśli wasz pupil niestety się zgubi, wygrawerowany przy klamrze obroży adres i telefon do was może pomóc go szybko odnaleźć.
 2. Książeczka zdrowia – znajdują się w niej nie tylko wszystkie aktualne szczepienia ale i inne informacje, które mogą okazać się przydatne u weterynarza.
 3. Apteczka – nigdy nie zaszkodzi większy zapas bandaży i np. wody utlenionej do odkażania drobnych ran i zadrapań.
 4. Kontakt do lecznicy znajdującej się najbliżej miejsca, w którym będziemy przebywać z psem.
 5. Dwie miski – na wodę oraz jedzenie.
 6. Karma – najlepiej ta ulubiona waszego pupila!
 7. Kilka litrów wody butelkowanej – im dłuższa trasa, jaką musicie pokonać, tym większy zapas.
 8. Posłanie, kocyk lub transporter dla psów do auta.
 9. Obroża, kaganiec i smycz – ułatwią wspólne spacery po nowych miejscach.
 10. Preparaty przeciwko pasożytom zewnętrznymkleszczom, pchłom i komarom – które roznoszą bardzo niebezpieczne choroby. Odpowiednie obroże przeciwkleszczowe lub krople w pipecie pomogą zadbać o zdrowie waszego ukochanego zwierzaka. Koniecznie pamiętajcie, aby zabezpieczyć swojego psa przed wyjazdem, jeżeli nie zrobiliście tego wcześniej.
 11. Jednorazowe torebki na odchody – pamiętajcie, sprzątamy po swoim psie!

Podróż z psem samochodem

Jeśli w podróż z naszym pupilem ruszacie swoim autem, warto odpowiednio je wcześniej do tego przygotować. Jeśli wasz pies cierpi np. na nudności w trakcie jazdy, warto wcześniej skonsultować wspólny wyjazd z weterynarzem. Specjalista najlepiej doradzi wam, jakie środki mogą pomóc zmniejszyć dyskomfort waszego czworonoga oraz jak je im podawać. Pamiętać trzeba także o innym niż zwykle rozplanowaniu podróży. Jeśli możecie, wybierajcie poranne lub wieczorne godziny na jazdę. W ten sposób unikniecie zbytniego nagrzania samochodu. Pamiętajcie, psy są bardzo wrażliwe na zbyt wysokie temperatury. Uwzględnić trzeba także częste postoje, podczas których wasz podopieczny będzie mógł spokojnie uzupełnić zapasy wody oraz udać się na krótki spacer. To także ważne z uwagi na klimatyzację w aucie – nagłe wahania temperatur mogą niestety skończyć się przeziębieniem waszego psa. Lepiej nie psuć sobie majówki!

 

Foresto-infografika-7
fot.

Miejsca przyjazne zwierzętom. Gdzie zabrać psa na majówkę?

Zanim zaplanujemy wspólny wyjazd podczas tegorocznej majówki, warto też najpierw sprawdzić miejsce, w które chcemy się udać. Nie wszystkie niestety nadają się na wspólny urlop z psem. Na co trzeba zwrócić uwagę? Psa należy wcześniej zaszczepić. Ponadto, przed wyjazdem warto się zaopatrzyć w odpowiedni zapas środków przeciwko pasożytom zewnętrznym – kleszczom, pchłom oraz komarom. Pasożyty nie tylko dotkliwie kąsają zwierzęta, przez co te mogą stać się nerwowe, ale i przenoszą wiele groźnych chorób, takich jak babeszjoza, erlichioza czy dirofilarioza. Ponadto psy, drapiąc ukąszone miejsca, mogą zainfekować ranę po pasożycie. Lepiej zadbać o zdrowie waszego pupila zawczasu. Skutecznym rozwiązaniem będą obroże o działaniu zarówno owadobójczym, jak i repelencyjnym (odstraszającym), dzięki którym będziecie spokojni o zdrowie waszego zwierzaka. O czym  jeszcze należy pamiętać, zanim wyjedziecie na urlop z waszym psem? Pozostało już tylko jedno…dobra zabawa z psem! Zanim wyruszycie na zasłużony odpoczynek, sprawdźcie listę miejsc idealnych na wspólne spacery, czy np. rzucanie frisbee. Nie pożałujecie – to mogą być piękne, wspólne wakacje.

 
 
 

*Artykuł powstał przy współpracy z firmą Foresto
Zapoznaj się z ulotką: