Podróże

Pierwsze biuro podróży z ofertą tylko dla zaszczepionych. Zmiany mają wejść w życie w maju

21.01.2021 13:25

fot: Shutterstock

Szykuje się kolejna rewolucja w podróżowaniu związana z pandemią koronawirusa. Dopiero co pisaliśmy o tym, że pierwsza linia lotnicza zdecydowała o wprowadzeniu paszportów zdrowotnych dla swoich klientów. W ten sposób dane pasażerów związane z przebytą chorobą COVID-19 lub wykonanym testem będą przechowywane w jednym miejscu, a przewoźnik będzie miał pewność, że są to zweryfikowane dokumenty.

Teraz jedno z biur podróży ogłosiło, że zamierza obsługiwać jedynie klientów, którzy zaszczepili się na koronawirusa. Tylko oni będą mogli skorzystać z oferty firmy. Zobaczcie, która z marek podjęła taką decyzję.

Pierwsze biuro podróży z ofertą tylko dla zaszczepionych

Jak donosi serwis The Telegraph, brytyjskie biuro podróży "Saga" podjęło decyzję o tym, że będzie przyjmowało tylko zaszczepionych przeciwko COVID-19 klientów. Firma specjalizuje się w organizowaniu rejsów statkami i obsługuje często ludzi po 50. roku życia, a są to osoby narażone na cięższy przebieg choroby. Ma to zapewnić bezpieczeństwo podróżującym.

Podjęliśmy decyzję, że każda osoba, która będzie chciała z nami podróżować, będzie musiała być w pełni zaszczepiona przeciw COVID-19. Nasi klienci chcą mieć pewność, że współpasażerowie także będą chronieni przed koronawirusem - powiedział rzecznik biura w rozmowie z portalem The Telegraph.

W praktyce oznacza to tyle, że turysta, który będzie chciał wybrać się w rejs z biurem Saga, na 2 tygodnie przed początkiem wycieczki, będzie musiał przyjąć drugą dawkę szczepionki na COVID-19.

Firma jest zdeterminowana, aby wprowadzić swoją decyzję w życie jak najszybciej. Już w maju zamierza przywrócić niektóre rejsy wakacyjne i wtedy nowe zasady wejdą w życie.

Zagłosuj

Weź udział w sondzie

Oddaj swój głos

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

Oceń artykuł
Komentarze
Przeczytaj więcej
Przejdź na stronę główną