Zamknij

Wizz Air ogłosił dwie nowości w siatce lotów. To popularne kierunki turystyczne

04.10.2021 12:51
Wizz Air - samolot
fot. Albin Marciniak/East News

Wizz Air ogłosił uruchomienie dwóch nowych tras z polskich lotnisk. Na początku listopada wystartują loty z Poznania do Oslo-Gardermoen, a w połowie grudnia z Warszawy do Marrakeszu. 

Chociaż z powodu pandemii wciąż obowiązują liczne ograniczenia w podróżowaniu, popularne tanie linie ogłaszają nowe połączenia. Tak też jest w przypadku Wizz Aira. Węgierski przewoźnik zapowiedział dwie nowości w swojej siatce lotów. 

Wizz Air: nowe trasy do Norwegii i Maroka

Od 1 listopada ruszy trasa z Poznania do Norwegii, a dokładniej do Oslo (lotnisko Gardermoen). Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Samoloty Wizz Aira z Polski będą startowały o 18.50, z lądowaniem w Norwegii o 20.35 (czasu lokalnego). Loty powrotne z Olso zaplanowano na 16.30, z lądowaniem w Poznaniu o 18.15. 

Z kolei od 17 grudnia wystartują loty z Lotniska Chopina w Warszawie do Marrakeszu, czyli popularnego miasta w Maroku. Ta trasa również będzie obsługiwana w poniedziałki i piątki. Wyloty z Polski zaplanowano na 12.35, z lądowaniem w Marrakeszu o 17.30 lokalnego czasu. W podróż powrotną samoloty wyruszą o 18.05 z Maroka, by dotrzeć do Warszawy na 22.50. 

Bilety lotnicze są już dostępne w sprzedaży w systemie rezerwacyjnym węgierskiego przewoźnika.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Wizz Air wprowadził też sporo cięć w swoich rozkładach. Część tras wystartuje z dużym opóźnieniem, zmniejszy się też częstotliwość niektórych połączeń i godziny wylotów. Zmiany w połączeniach dotyczą m.in. tras do Gruzji – od listopada z Gdańska i Wrocławia do Kutaisi Wizz Air będzie latał tylko raz w tygodniu (w soboty). Zmniejszona zostanie też częstotliwość lotów m.in. z Pyrzowic do Eindhoven (zamiast 7 razy w tygodniu, będzie tylko 5), do Dortmundu (zamiast 14 będzie 10 lotów tygodniowo) czy Oslo (od końca października 4 loty tygodniowo, pierwotnie miało być 5).

Pomimo zmian w rozkładach lotów i niepewnej sytuacji wynikającej z pandemii, Wizz Air zachęca do podróży, organizując wielkie wyprzedaże dla swoich klientów. Regularnie pojawiają się promocje, w których bilety lotnicze można kupić 20 lub 30 proc. taniej. 

Źródło: Wizzair, Rp.pl