Zamknij

Tiktokerka pokazała, jak spakować się do samolotu, by zapłacić mniej za bagaż. Ryanair komentuje

18.10.2021 12:44
Tiktokerka pokazała, jak spakować się do samolotu, by zapłacić mniej za bagaż. Ryanair komentuje
fot. SHUTTERSTOCK

TikTok to prawdziwa kopalnia wiedzy, jeśli chodzi o nietuzinkowe sposoby na podróżowanie. Jakiś czas temu jedna z użytkowniczek serwisu zamieściła krótki film, w którym pokazuje niecodzienną metodę na zaoszczędzenie pieniędzy za bagaż w samolocie. Wideo skomentował sam Ryanair.

Ryanair to irlandzka tania linia lotnicza, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Codziennie z usług przewoźnika korzystają setki turystów. Niewątpliwie wpływ na to mają m.in. konkurencyjne ceny biletów. I choć rzeczywiście wejściówkę na pokład można kupić nawet za kilkadziesiąt złotych, to trzeba liczyć się z poniesieniem dodatkowych kosztów, na przykład za większy bagaż.

Każdy pasażer w cenie biletu otrzymuje wyłącznie możliwość zabrania jednego bagażu podręcznego o wymiarach 25x20x40. Oznacza to, że turyści, którzy chcą zabrać ze sobą walizkę lub większą torbę, muszą przygotować się na dodatkowy wydatek. W związku z tym pasażerowie szukają kreatywnych metod na to, jak zminimalizować te opłaty.

Swoim nietuzinkowym sposobem na tanie podróżowanie podzieliła się ostatnio jedna z użytkowniczek TikToka. Film szybko obiegł media społecznościowe, docierając nawet do samego Ryanaira.

Tiktokerka pokazała, jak spakować się do samolotu, by zapłacić mniej za bagaż

Tydzień temu Kristan Black dodała na TikToka film, na którym pokazuje, jak spakować się na lot samolotem linii Ryanair. Na wideo widać jak influencerka tworzy poduszkę z... ubrań. Na początku rozkłada większy sweter, a następnie kładzie na nim nieco cieńsze bluzki. Później starannie je zawija i zakłada na plecy. Rękawy swetra natomiast oplata wokół szyi. 

Ale na tym nie koniec. Kristen znalazła także sposób na przechowanie pamiątek. Kładzie je sobie na głowę, a następnie zakłada na nie czapkę. Tiktokerka pokazuje również, jak upycha rzeczy do kieszeni obszernego płaszcza. 

Save space, save money (z ang. oszczędzaj miejsce, oszczędzaj pieniądze) - brzmi opis filmu na TikToku.

Wideo szybko obiegło media społecznościowe i stało się hitem sieci. Do tej pory obejrzało go blisko pół miliona osób. Co ciekawe, film trafił nawet do Ryanaira, który postanowił skomentować post Kristen.

Bestie I'm scared (z ang. kochana, jestem przerażony) - napisał pracownik Ryanaira z oficjalnego konta linii.

Sposób influencerki na tanie podróżowanie spotkał się z różnymi opiniami. Niektórzy uważają, że trik ten może sprawić, że zainteresuje się nami ochrona na lotnisku. Ponadto w ten sposób zajmiemy więcej miejsca na pokładzie, przez co mogą ucierpieć pasażerowie siedzący obok. Inni z kolei są zdania, że dopłaty za bagaż są zdecydowanie za wysokie i nie wykluczają, że wypróbują sposób Kristen podczas kolejnego rejsu.

Zobacz także: Ryanair: bagaż podręczny i rejestrowany. Jakie są wymiary i cena bagażu? [Poradnik]

RadioZET.pl