Zamknij

Ryanair ostrzega pasażerów przed wnoszeniem alkoholu na pokład. "Będziemy sprawdzać bagaże"

19.10.2021 09:36
Ryanair - samolot
fot. Shutterstock

Ryanair zaostrza kolejne restrykcje dla pasażerów. Tym razem ograniczenia dotyczą wnoszenia alkoholu na pokład samolotu. Irlandzki przewoźnik poinformował, że na części połączeń nie będzie już zezwalał na przewożenie alkoholu. Linia ostrzegła jednocześnie, że przed wejściem do samolotu będą przeszukiwane bagaże podręczne podróżujących.

Ryanair poinformował o kolejnych ograniczeniach dla pasażerów. Z powodu licznych awantur w trakcie lotów wywołanych przez nietrzeźwych podróżujących irlandzkie linie lotnicze zdecydowały się zaostrzyć przepisy dotyczące wnoszenia alkoholu na pokład samolotów. O zmianach zostali poinformowani pasażerowie lecący do Hiszpanii. 

Ryanair wprowadza kolejne restrykcje dla pasażerów

Jak podaje "Irish Mirror", klienci Ryanaira otrzymali przed podróżą wiadomość mailową, w której linia ostrzegła o nowych restrykcjach związanych z wnoszeniem alkoholu na pokład. Przewoźnik zaznaczył, że podczas niektórych lotów do Hiszpanii (w tym m.in. na Majorkę czy do Barcelony) zakazane będzie jego przewożenie, a wejściem do samolotu (przy bramce) obsługa będzie sprawdzała pasażerom bagaże podręczne.

Zakaz dotyczy także alkoholi zakupionych w strefie wolnocłowej na lotniskach. Osoby, które mimo wszystko kupią alkohol i będą chciały go przewieźć, muszą taki bagaż odprawić (trafi do luku bagażowego). Będzie to bezpłatne dla pasażerów z pierwszeństwem wejścia na pokład lub z małymi torbami. Pozostali podróżni będą musieli za taką usługę dodatkowo zapłacić.

Ryanair podkreślił jednocześnie, że bramki przy wejściu na pokład „będą uważnie monitorowane”, a osoby zachowujące się w nieodpowiedni sposób lub próbujące ukryć alkohol, nie zostaną wpuszczone do samolotu.

Zmiany wprowadzone przez irlandzkiego przewoźnika wywołały mieszane reakcje wśród pasażerów. Jeden z klientów mocno skrytykował nowe przepisy wprowadzone przez linię: "Ryanair - o co chodzi? Angielscy fani piłki nożnej wybierają się do Barcelony, a tu nagle pojawiły się drakońskie ograniczenia dotyczące ich lotów”.

Ale są też pasażerowie, którzy popierają decyzję przewoźnika dotyczącą ograniczeń w przewozie alkoholu. Jedna z kobiet wybierająca się do Hiszpanii z Wielkiej Brytanii przyznała, że wielokrotnie miała "wątpliwą przyjemność" lecieć samolotem z pijanymi pasażerami, dlatego jak najbardziej zgadza się z nowymi regulacjami w czasie lotów. 

Źródło: Irish Mirror, polishexpress.co.uk