Zamknij

Holandia zaostrza zasady wjazdu dla podróżnych z Polski. Nowe restrykcje od 24 października

21.10.2021 12:27
Holandia zaostrza zasady wjazdu dla Polaków. Nowe restrykcje od 24 października
fot. SHUTTERSTOCK

W najbliższy piątek Holandia umieści Polskę na liście krajów ryzyka, a co za tym idzie - zmienią się zasady wjazdu do Niderlandów. Od niedzieli podróżni przy przekraczaniu granicy będą musieli okazać świadectwo zaszczepienia przeciw COVID-19, zaświadczenie o przebyciu choroby lub negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Do tej pory Holandia była jednym z tych państw, do których Polacy mogli wjechać bez żadnych restrykcji. Jedynym wymogiem było wypełnienie i posiadanie przy sobie oświadczenia zdrowotnego. Wkrótce jednak ma się to zmienić. Jak podaje PAP za holenderskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych, od piątku Polska zmieni kolor zagrożenia koronawirusem z zielonego na żółty. 

Holandia zaostrza zasady wjazdu dla Polaków. Nowe restrykcje od 24 października

Umieszczenie Polski na liście krajów ryzyka oznaczać będzie większe restrykcje dla podróżnych przy przekraczaniu granicy. Turyści, którzy będą chcieli wjechać do Niderlandów, zobowiązani będą do przedstawienia świadectwa przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19, zaświadczenia o przebyciu choroby lub negatywnego wyniku testu w kierunku koronawirusa.

Pod uwagę brane będą zarówno testy PCR (test musi zostać wykonany nie później niż 48 godzin przed rozpoczęciem podróży), jak i antygenowe (próbka pobrana nie później niż 24 godziny przed wyjazdem).

Zobacz także:  Cypr zaostrza restrykcje dla Polaków. Nasz kraj wypadł z "zielonej listy" podróżnych

Nowe zasady wejdą w życie już w najbliższą niedzielę 24 października i dotyczyć będą wszystkich turystów z Polski, niezależnie od wybranego środka transportu. Nadal, podróżując do Holandii samolotem, trzeba będzie posiadać przy sobie oświadczenie zdrowotne. Niektórzy przewoźnicy na etapie check-in oferują do wypełnienia formularze elektroniczne.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że podobne zasady zostały wprowadzone w stosunku do turystów z Czech oraz Portugalii.

Zobacz także:  Europejski kraj zaostrza restrykcje. Negatywny wynik testu nie będzie już paszportem covid

RadioZET.pl/PAP(Andrzej Pawluszek)/gov.pl/government.nl