Zamknij

Wizz Air ogłosił nową trasę. To jeden z ulubionych kierunków polskich turystów

21.10.2021 15:34
Wizz Air ogłosił nową trasę. To jeden z ulubionych kierunków polskich turystów
fot. SHUTTERSTOCK

Węgierska tania linia lotnicza Wizz Air właśnie ogłosiła nową trasę z Polski. Jeszcze w tym roku będziemy mogli polecieć na przepiękną, hiszpańską wyspę - Lanzarote. Szczegółowe informacje poniżej.

W ostatnim czasie Wizz Air rozpieszcza swoich klientów. Zaledwie wczoraj pisaliśmy o jednodniowej promocji u węgierskiego przewoźnika, podczas której można było kupić bilety na samolot ze zniżką w wysokości 20 proc. Okazuje się, że na tym nie koniec niespodzianek. Wizz Air właśnie poinformował, że jeszcze w tym roku uruchomi nowe połączenie z Polski.

Zobacz także

Wizz Air ogłosił nową trasę. To jeden z ulubionych kierunków polskich turystów

22 grudnia br. Wizz Air uruchomi trasę z lotniska we Wrocławiu na Lanzarote. Co warte podkreślenia, będzie to jedyne bezpośrednie połącznie z Polski na hiszpańską wyspę.

Jak przypomina fly4free.pl, już wcześniej węgierski przewoźnik oferował takie rejsy z naszego kraju. Od 2016 roku można było polecieć na Lanzarote z lotniska w Pyrzowicach. Trasa ta jednak została zawieszona dwa lata później. Wówczas tania linia zdecydowała się na uruchomienie połączenia na inną hiszpańską wyspę - Fuerteventurę. 

Loty z Wrocławia na Lanzarote mają odbywać się raz w tygodniu, w każdą środę. Samolot ze stolicy Dolnego Śląska ma startować o 15:05, a lot będzie trwać 4 godziny i 15 minut. Z kolei powrotne połączenie z Wyspy Kanaryjskiej do Polski zaplanowane jest na 19:55 (lot ma trwać około 6 godzin). Jak na razie ostatni rejs na tej trasie ma odbyć się 11 maja 2022 roku.

Zobacz także:  Europejski kraj zaostrza restrykcje. Negatywny wynik testu nie będzie już paszportem covid

"Wyspy Kanaryjskie od zawsze były popularną destynacją wśród naszych pasażerów. Cieszymy się, że pojawiła się możliwość, by polecieć tam z liniami Wizz Air również zimą i wczesną wiosną. Połączenie to będzie z pewnością miłą niespodzianką w nowym rozkładzie lotów" – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, cytowany przez portal tuwroclaw.com.

Bilety na samolot trafiły już do sprzedaży i można je nabyć za pośrednictwem strony wizzair.com oraz poprzez aplikację mobilną WIZZ. 

Zobacz także:  Jedno z największych lotnisk w Niemczech ogłosiło upadłość. Kiedyś port obsługiwał 4 mln pasażerów rocznie

RadioZET.pl/tuwroclaw.com/fly4free.pl/pasazer.com