Zamknij

Wizz Air obniży ceny biletów lotniczych. Zimowe podróże będą tańsze

09.11.2021 14:40
Wizz Air obniży ceny biletów lotniczych. Zimowe podróże będą tańsze
fot. SHUTTERSTOCK

Wizz Air doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że zimą popyt na podróże lotnicze znacznie spadnie. W związku z tym prezes węgierskiej linii ogłosił, że obniży ceny biletów. Wszystko po to, aby zachęcić turystów do wyjazdów w tym okresie.

Okres letni niewątpliwie skłania do wyjazdów. Piękna, słoneczna pogoda, szeroki wybór destynacji oraz - dla rodziców podróżujących z dziećmi - dwa miesiące wolne od szkoły. Inaczej sytuacja przedstawia się w sezonie zimowym. W tym czasie o wiele mniej turystów decyduje się na dłuższy czy nawet krótszy urlop. Z tego faktu doskonale zdaje sobie sprawę węgierska linia lotnicza Wizz Air, która zamierza przecenić bilety na rejsy samolotem.

Wizz Air obniży ceny biletów lotniczych. Zimowe podróże będą tańsze

Choć przewoźnik jak na razie radzi sobie całkiem nieźle (w lecie uzyskał pierwszy zysk od początku pandemii), dobrze wie, że najbliższe miesiące będą dla niego niemałym wyzwaniem. Jak podaje portal fly4free.pl, wynika to głównie z dwóch powodów.

Zobacz także:  Dwa samoloty tej samej linii zderzyły się na lotnisku. Nietypowy incydent przed lotem

Po pierwsze ceny paliwa stale rosną, a po drugie w krajach Europy Środkowej, które są głównym rynkiem dla Wizz Aira, jest dość niski poziom wyszczepienia. Do tego wszystkiego dochodzi okres zimowy, w którym jak powszechnie wiadomo, spada popyt na zagraniczne wyjazdy. W związku z tym węgierski przewoźnik ogłosił, że obniży ceny biletów lotniczych.

Widzimy, że w sezonie zimowym są dobre momenty sprzedaży, jak choćby Boże Narodzenie, ale nie spodziewamy się w tym okresie dużego popytu. Dlatego, zważywszy na duży wpływ pandemii koronawirusa na nasze życie, będziemy stymulowali popyt, obniżając ceny biletów – mówi prezes Wizz Aira, cytowany przez portal fly4free.pl.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że jakiś czas temu na podobny krok zdecydowała się irlandzka tania linia Ryanair. Wbrew początkowym planom, przewoźnik w sezonie jesienno-zimowym będzie oferował tańsze bilety lotnicze.

Zobacz także:  Samolot awaryjnie lądował na Majorce. Pasażerowie rzucili się do ucieczki

RadioZET.pl/fly4free.pl