Zamknij

Nowa daleka trasa z Polski. LOT uruchomi kolejne bezpośrednie połączenie do USA

19.11.2021 15:34
Nowy Jork
fot. Shutterstock

PLL LOT od 3 czerwca przyszłego roku uruchomią połączenie z Krakowa na nowojorskie lotnisko Newark. Rejsy na tej trasie zostaną wznowione po 11 latach przerwy. Jednocześnie narodowy przewoźnik poinformował, że w sezonie zimowym zaoferuje prawie 100 połączeń – zarówno trasy europejskie, jak i długodystansowe.

LOT ogłasza kolejne nowości w swojej siatce lotów. Dzisiaj informowaliśmy o tym, że narodowym przewoźnik na początku grudnia wystartuje z nową trasą z Zielonej Góry do Lwowa. Okazuje się, że to nie koniec zmian w rozkładzie Polskich Linii Lotniczych. Teraz przewoźnik ogłosił uruchomienie dalekich, bezpośrednich rejsów do USA. 

LOT. Nowa trasa z Krakowa do Nowego Jorku

Nowe połączenie z Krakowa do Nowego Jorku (lotnisko Newark) ma wystartować 3 czerwca 2022 roku. Rejsy będą realizowane raz w tygodniu, w piątki.

"Newark to drugi największy port lotniczy aglomeracji nowojorskiej, w pobliżu którego mieszka także wielu Polaków” – wskazał prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, cytowany w komunikacie.

Jak przypomniał, rejsy ze stolicy Małopolski na to lotnisko zostaną wznowione po 11 latach. „Mamy nadzieję, że połączenie PLL LOT będzie kolejną doskonałą ofertą dla naszych podróżujących z/do Krakowa oraz przyczyni się do wzmocnienia współpracy gospodarczej między Polską a Stanami Zjednoczonymi” – dodał.

Przypomnijmy, że w czerwcu br. narodowy przewoźnik przywrócił loty ze stolicy Małopolski na inne lotnisko w Nowym Jorku – JFK. 31 października weszła w życie zimowa siatka połączeń Kraków Airport, w ofercie której są 123 regularne połączenia do 94 portów lotniczych.

LOT. Prawie 100 połączeń w sezonie zimowym

Polskie Linie Lotnicze LOT przekazały jednocześnie, że w sezonie zimowym z całej Polski zaoferują prawie 100 połączeń – będą to rejsy na trasach europejskich oraz długodystansowe (w Ameryce Północnej i Azji). Przewoźnik dodał, że nowe trasy są już dostępne w systemie rezerwacyjnym. 

W Europie Środkowo-Wschodniej loty odbędą się m.in. do Budapesztu, Zagrzebia czy Lublany. Ostatnio narodowy przewoźnik uruchomił regularne połączenia do Tirany oraz wznowił loty do Charkowa. Wśród oferowanych tras spółka wymienia też rejsy do Tallina, Oslo, Barcelony i Madrytu.

W ramach połączeń dalekodystansowych LOT, dzięki zniesieniu restrykcji wjazdowych, zaproponuje więcej rejsów do USA. Nowy Jork zyskał codzienne połączenie z Warszawą, loty do Chicago odbywać się będą sześć razy w tygodniu z Warszawy, a raz w tygodniu – z Krakowa. Rejsy do Miami ruszą 10 grudnia z częstotliwością trzech połączeń tygodniowo. 

W ramach oferty rejsów średnio- i dalekodystansowych w sezonie zimowym pasażerowie LOT-u będą mogli wybrać się na Sri Lankę (pierwszy rejs zaplanowano na 7 grudnia) czy do Dubaju, dokąd LOT zwiększył częstotliwość z 3 do 4 rejsów tygodniowo. W zimowej siatce przewoźnika znalazły się też m.in. Kanada (Toronto), Korea (Seul) oraz Japonia (Tokio).

LOT będzie obsługiwał zimą także połączenia krajowe między Warszawą a lotniskami regionalnymi. Przewoźnik poleci także z Krakowa i Lublina do Gdańska, a także z Krakowa do Olsztyna.

Źródło: LOT, PAP